SKU: SC14M1260X68
ContiTech SC14M1260X68 Synchrochain Timing Belt 68mm Width 1260mm Length 90 Teeth
Technical
| Number of Teeth | = | 90 |
| Belt Length | = | 1260mm |
| Belt Width | = | 68mm |
| Tooth Pitch t | = | 14mm |
| Belt Depth B1 | = | 10mm |
| Belt Depth B2 | = | 6.1mm |