SKU: HTD4578-14M-115-327
HTD4578-14M-115-327 Major Brand Synchronous Belt 115mm Wide 14mm Pitch 327 Teeth Allow 2-3 Days
ex VAT
Not in stock
Description
HTD Synchronous Drive Belts 14mm Pitch: Power transmission belts have become a valuable element of synchronous
transmission throughout the entire field of drive technology. They enable
Technical
| Pitch length | = | 4578mm |
| Belt width | = | 115mm |
| Number of teeth | = | 327 |
| Tooth pitch t | = | 14mm |
| Belt thickness h< | = | sub> |
| s< | = | /sub> |
| = | 10mm | |
| Tooth height h< | = | sub> |
| t< | = | /sub> |
| = | 6.1mm |