SKU: 75AT10/1000/G3
75AT10/1000/G3 ContiTech Gen III Synchroflex Timing Belt 75mm Width 10mm Pitch 100 Teeth
Technical
| No of Teeth | = | 100 |
| Belt Width | = | 75mm |
| Belt Pitch | = | 10mm (AT10) |
| Belt Length | = | 1000mm |
| Belt Thickness (hs) | = | 2.5mm |
| Tooth Height (ht) | = | 2.5mm |
| Tooth Pitch (t) | = | 10mm |