SKU: 25AT10/1080/G3
25AT10/1080/G3 ContiTech Gen III Synchroflex Timing Belt 25mm Width 10mm Pitch 108 Teeth
Technical
| No of Teeth | = | 108 |
| Belt Width | = | 25mm |
| Belt Pitch | = | 10mm (AT10) |
| Belt Length | = | 1080mm |
| Belt Thickness (hs) | = | 2.5mm |
| Tooth Height (ht) | = | 2.5mm |
| Tooth Pitch (t) | = | 10mm |